ЕКОЛОШКА СЕКЦИЈА

Чланови еколошке секције били су део пројекта „Регионална депонија Срем – Мачва“. Пројекат под покровитељством ЕУ кроз програм „Excange 4“ спроводи еколошко удружење „ЕКОС“ из Шапца. Представници ЕКОС-а одржали су већи број трибина и предавања на тему : рециклажа, успостављање темеља за правилно управљање отпадом, стицање навика за разврставање отпада (отпад није смеће – отпад је сировина) и све то под слоганом „За чистији Шабац“.

Након предавања које је одржано 6. фебруара 2015. године у Свечаној сали наше школе, а ком су писуствовали ученици представници свих средњих школа у Шапцу, ученици су могли да посете трансфер станицу у Шапцу и све што су научили до тада да виде како се примењује у пракси.