16.04.2015. ПОСЕТА ФАРМИ КОЗА

Ученици наше школе су 16.04.2015. посетили фарму коза „Беокапра” у Кукујевцима код Шида. Зашто смо се одлучили за ту фарму јасно је свакоме ко оде да је посети. Све најсавременије тенденције у сточарству, а нарочито у козарству су ученици видели на овој фарми.

Сарадња са њима је и остварена да би ученици имали могућност да виде, усвоје и примене све напредно у оквиру своје пољопривредне струке. У оквиру фирме је и млекара у којој се производе сиревe кojи су за извоз: буђави,пуномасни,кришке и са различитим укусима. Ово је такође предузеће које је, можемо слободно рећи ,добар предузетнички подухват. Тако да је ова стручна екскурзија обухватила и нашу жељу да у ученицима пробудимо предузимљивост и предузетнички дух, односно, да по завршетку школовања и сами постану успешни одгајивачи и предузетници.