ШКОЛАРАЦ

„Школарац“ је школски хуманитарни фонд основан 2010. године на иницијативу Наставничког већа, а намењен је социјално угроженим ученицима Школе. Због све теже материјалне ситуације одређеног броја ученика, професори су одлучили да своју накнаду за одржавање ванредних испита усмере у „Школарац“ за куповину месечних карата, уџбеника, школског прибора, гардеробе за ученике.

Осим новца од ванредних испита, средства за Фонд обезбеђују се низом активности у којима учествују и ђаци. То су Новогодишње хуманитарне продаје честитки, медењака, магнета које праве ученици, затим средства прикупљена продајом школског листа „Клас“, акције поводом Дана заљубљених и слично. Активности и рад „Школарца“ јасно су дефинисане правилником о његовом раду.

Критеријум за коришћење средстава, осим материјалног стања, подразумева и успех и понашање у школи.