15. и 16. маја 2015. ПРВИ У СРБИЈИ

15. и 16. маја 2015. године наша школа имала је част да буде домаћин 16. Републичког такмичења ученика из области ветеринарске медицине. Потрудили смо се да дводневни боравак гостију из седамнаест школа са територије Републике Србије што боље осмислимо и испунимо, како би се ментори и ученици осећали што пријатније и како би понели најлепше утиске из нашег града. Први дан такмичења отворен је у Свечаној сали наше школе пригодном представом о историјату СПШ коју су извели чланови драмске секције.

Након добродошлице и смештаја учесника, такмичари су полагали тест теоријског знања, након којег је у укупном пласману ученик наше школе Стефан Новаковић IV-4 био четврти. Остатак времена првог дана такмичења био је испуњен дружењем и одласком на вечерњу представу у Шабачко позориште. Другог дана такмичења ученици су полагали практични рад, након којег је ученик Стефан Новаковић у укупном пласману заузео прво место. Након такмичарског дела гости су остатак времена провели на излету, а после доделе награда и затварања такмичења морали смо да се поздравимо са њима до наредне године и новог окупљања.

Надамо се да смо се као домаћини показали у најбољем светлу и да су наши драги гости понели лепе утиске из срца Мачве.